رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری سبزوار گفت: تا دو هفته آینده؛ فاز نخست مسیر دوچرخه سواری و پیاده راه بزرگراه ابریشم به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری سبزوار، مجید استیری با بیان این مطلب افزود: طول کل مسیر دوچرخه سواری و پیاده راه بزرگراه ابریشم  ۴ و ۲ دهم هکتار است که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان طبق برنامه زمانبندی به اتمام خواهد رسید.

وی بیان کرد: در حال حاضر نیروی های عمران شهری در حال آسفالت فاز نخست این مسیر به مساحت ۲ هکتار با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان هستند که اجرای عملیات آسفالت تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

استیری تاکید کرد: پس از عملیات آسفالت، کار نصب ۲۰۰ عدد تیر پارکی با هزینه ای بالغ بر ۱۴۰ میلیون تومان، نصب ۲۵ عدد نیکمت با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیون تومان و احداث فضای سبز و کاشت درخت در فاز نخست در این مسیر آغاز می شود.

وی همچنین گفت: این پروژه در فاز نخست به طول ۲ هزار معادل ۱۲ هزار متر مربع از تقاطع بلوار توحید شهر تا تقاطع خیابان دانشگاه جدول گذاری شده وا جهت تکمیل هر چه سریعتر این مسیر، ماسه ریزی، تسطیح و زیرسازی آن نیز در حال انجام است.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری سبزوار ابراز امیدواری کرد: با تکمیل این طرح گام های موثری در توسعه ورزش همگانی و ایجاد روحیه نشاط، شادابی و سلامت شهروندان برداشته شود.