فرماندار ویژه سبزوار گفت: امسال و در چهار چوب اعتبارات ستاد ملی باز آفرینی کشور ۱۱۰ میلیارد ریال برای اجرای۱۸ طرح زیر ساختی در محلات ناکار آمد این شهرستان اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، احمد برادران در نشست ستاد بازآفرینی محلات ناکارآمد سبزوار اظهارداشت: این طرح های زیر ساختی شامل احداث، آسفالت معابر،احداث پایگاه بهداشتی و درمانی، احداث سوله ورزشی،تکمیل طرح مدرسه ابتدایی و غیر آن است که در ۲ محله عیدگاه و نیروگاه در این شهرستان اجرا می شود.

وی ادامه داد: همچنین امسال سه هزار تن قیر برای آسفالت معابر محلات ناکارآمد از طرق وزارت راه  و شهرسازی اختصاص یافت که تاکنون ۵۰۰ تن از این میزان تخصیص داده شده است.

وی عنوان کرد: همچنین با هماهنگی مدیریت برق و مدیریت آب و فاضلاب شهری سبزوار، انشعابات غیر مجاز موجود در محلات ساماندهی می شوند.

وی گفت: بر اساس نیازسنجیها مقرر شد ۲ مرکز جامع سلامت با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال در ۲ محله ناکارآمد عیدگاه و نیروگاه از محله های ناکار آمد سبزوار ایجاد می شود.

برادران افزود: همچنین ساخت ۲ مدرسه جدید در این محلات با اختصاص زمین از سوی وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه اعتیاد را از مهمترین آسیبهای موجود در این مناطق ذکر و بیان کرد: اجرای طرحهای باز آفرینی، بهره گیری از ظرفیت تشکلهای مردم نهاد، مشارکت اهالی محله و هماهنگی سازمانها در کنترل معضلات اجتماعی موثر است.

برادران گفت: ظرف یک سال گذشته بیش از ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار صرف اجرای طرح های مدیریت برق سبزوار از جمله جابه جایی تیروهای برق در محلات هدف شد.

وی با اشاره به اجرای ۱۰۸ طرح و برنامه اقدام برای بهبود محله های ناکار آمد گفت: تاکنون ۷۰ درصد از این برنامه ها در سطح محلات ناکارآمد اجرا شده است.

برادران افزود: همچنین ۷۰ پروژه عمرانی، زیر ساختی، فرهنگی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال در سطح محلات ناکارآمد اجرا و در حال اجرا قرار دارد.

فرماندار سبزوار ادامه داد: طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی طرح آزمایشی بازآفرینی محلات ناکارآمد در سبزوار با موفقیت اجرا شده و تجربیات حاصل در این خطه به سایر شهرهای کشور منتقل می شود.