نشست ستاد اجرایی “کنگره ملی ۱۶۰۰ شهید دیار سربداران” با حضور مسوول سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سبزوار واقع در غرب خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، مسوول سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه پاسداران در این نشست گفت: دشمن بیش از موشکهای دوربرد نقطه‌زن جمهوری اسلامی، از تفکر انقلابی و جهادی ملت ایران هراس دارد.

سردار احمد حق‌طلب افزود: امروز حیات انقلاب اسلامی و استقلال کشور مرهون دوران دفاع مقدس و مجاهدت رزمندگان و شهدا است.

وی به برگزاری کنگره‌های ملی شهدا در سطح کشور اشاره و بیان کرد: یادواره‌های شهدا با ترویج فرهنگ جهاد  و شهادت تفکر انقلابی و جهادی ملت ایران را زنده نگه می‌دارند.

مسوول سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه پاسداران همچنین از استقامت ملت ایران در مقابل هجمه‌های دشمنان ستایش و بیان کرد: امروز اگر قدرت‌های جهانی جرات دست اندازی به جمهوری اسلامی را ندارد به سبب روحیه انقلابی و جهادی است.

وی ادامه داد: یکی از برکات یادواره و کنگره شهدا تقویت انسجام، برادری و از خودگذشتگی دوران دفاع مقدس است. نمونه این فرهنگ پویا در مواجه با حوادث طبیعی و مقابله  ویروس کرونا در کشور به نمایش گذاشته شده است.

سردار حق‌طلب دوران دفاع مقدس را فرهنگ متعالی با توان گرهگشایی از مشکلات کشور توصیف و بیان کرد: در برگزاری کنگره‌های شهدا به رویکرد اجتماعی و خدمات رسانی توجه بیشتری شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سبزوار نیز در نشست ستاد اجرایی “کنگره ملی ۱۶۰۰ شهید دیار سربداران” گفت: ۱۵ کمیته اصلی برای برگزاری کنگره ملی شهدا در این شهرستان سبزوار شده‌اند.

سرهنگ پاسدار هادی موحدنیا به هزار و ۶۰۰ شهید والامقام شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد به عنوان سند افتخار این منطقه اشاره و بیان کرد: با هم اندیشی کمیته‌های ایجاد شده و فراخوان بسیج عمومی برگزاری کنگره از همه ظرفیت‌ها برای این اقدام فرهنگی بزرگ استفاده می‌شود.

گفتنی است در این جلسه از شهردار سبزوار  به منظور حمایت و همراهی مجموعه شهرداری و پشتیبانی از برنامه های کنگره ۱۶۰۰ شهید سبزوار توسط سردار حق طلب مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قدردانی شد.

 

 

برای بزرگنمایی بر روی تصاویر کلیک کنید