نخستین نشست آموزشی با موضوع نوسازی و تولید مسکن با حضور ۳۵ شهرداری از شهرداری های منطقه ۵ کشور به صورت ویبنار(ویدئو کنفرانس) در شهرداری سبزوار برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، در این نشست که به همت اداره فناوری و اطلاعات شهرداری سبزوار برگزار شد، حسین رجب صلاحی معاون امور شهرداری‌های وزارت کشور، شهردار سبزوار و شهرداری های منطقه ۵ کشور، شرکت بازآفرینی شهری راه و شهرسازی خراسان جنوبی، اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

در این نشست شهردار سبزوار به عنوان رئیس دبیرخانه بازآفرینی شهر شهرداری منطقه ۵ کشور با مهم خواندن نقش شهرداری ها درحوزه بازآفرینی شهری، اظهار داشت: با هدف بهره‌مندی از توان و ظرفیت بخش خصوصی به ویژه سازندگان محلی و خرد، مشوق های لازم برای جلب مشارکت و همکاری اهل محل در بهبود محله شان  با حمایت و محوریت شهرداری ها باید تعریف گردد.

سیدعلی کوشکی در ادامه به اقدامات موفق شهرداری سبزوار در مناطق هدف سبزوار اشاره و تاکید کرد: ارتقای کیفیت خدمات و توسعه عادلانه شهری از جمله مواردی است که این نهاد مردمی با همراهی مدیریت شهری این شهر در قالب ۱۰۹ برنامه اقدام در حال انجام دارد.

وی افزود: طرح های اجرایی در قالب برنامه اقدام، یکی پس از دیگری در حال اجراست که این مهم تاکنون نه تنها بعضا توانسته این محلات را از لحاظ توسعه به استانداردهای شهری نزدیک که ساکنان آن را هم توانسته با آموزش های لازم به راه های اشتغالزایی و کسب درآمد نزدیک تر نماید.

در ادامه، اعضای حاضر در نشست دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را درباره موضوعات مطرح شده، پرداختند.

گفتنی است دبیرخانه بازآفرینی شهری منطقه پنج کشور، دبیرخانه جمع آوری و ترویج تجربیات برتر بازآفرینی شهری استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کرمان، جنوب کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، جنوب سیستان و بلوچستان را شامل می شود که شهردار سبزوار به عنوان رئیس دبیرخانه بازآفرینی شهر شهرداری منطقه ۵ کشور از سال گذشته مشغول به فعالیت است.