نشست مدیران حراست شهرداری های استان در شهرداری سبزوار برگزار شد

۲۹ فروردین ۱۳۹۶ photo_2017-04-18_23-00-13

نشست مدیران حراست شهرداری های استان در شهرداری سبزوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار ، در این نشست که در محل سالن جلسات شهرداری برگزار شد، شهردار سبزوار با اشاره به جایگاه حراست در هر سازمان گفت: مجموعه سازمان ها و مدیران به ویژه شهرداری ها با توجه به مشغله کاری که دارند نیازمند یک بازوی نظارتی و چشم پنهان هستند تا بتوانند مسائل حاشیه ای را که مانع از پیشبرد مجموعه می شود کنترل و از ورود سازمان به برخی از مسائل چالشی جلوگیری کنند.

سید علی کوشکی بر رویکرد تعاملی حراست ها در مجموعه سازمان های مختلف از جمله شهرداری اشاره کرد و افزود: شالوده حراست امری کلی و جنبه پیشگیرانه دارد و تمام تلاش خود را در این راستا گذاشته که با یک رویکردی کارآمد و تاثیر گذار در سازمان ها و به ویژه شهرداری ها، محیطی سالم و آرام را برای همکاران فراهم کند تا تشکیلات و دستورالعمل های هر مجموعه تحقق یابد.

وی با تاكيد بر اين كه حراست بايد قوي، هوشيار، جامع نگر و آشنا و مسلط به محيط كار باشد، بیان کرد: هوشياري و پيشگيري از حوادث و برخورد جدي با مساله، مهم ترين وظيفه حراست است.

او با اشاره به اين كه نقش حراست در سلامت اداري، بسيار مهم است، گفت: حراست و بازرسي، پيشگيري را مبناي فعاليت ها قرار دهند.

شهردار سبزوار به  ظرافت هاي موجود در كار حراست و لزوم رعايت آن ها تاكيد كرد و ياد آور شد: حفظ حيثيت و آبروي انسان مسلمان، ضمن انجام وظايف محوله، از مهم ترين ماموريت هاي حراست است.

او تصریح کرد : مقام معظم رهبری به خود یابی وخود کنترلی دستگاه های نظارتی تاکید ویژه دارند و همچنین می فرمایند تا زمانی که مسئول هستید کار اقتصادی نکنید و از مصادیق تهمت دوری نمایید .

شهردار سبزوار همچنین به فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با جایگاه حراست اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب فرمودند باید با مردم مرتبط باشید، اطلاعات مردم برای شما ناگزیر است. رابطه خود را با مردم محکم کنید؛ کاری کنید که مردم با شما قربه الی ا… همکاری کنند.

وی بیان کرد: ایشان تاکید دارند مهمترین وظیفه مسئولان خدمت به مردم است؛ زیرا فلسفه وجودی حکومت در اسلام، انجام امور مردم و خدمت رسانی به مردم است. چشم‌پوشی از خطاهای قابل اغماض مردم را، متفاوت از برخورد با قانون شکنان و گروه‌ها و باندهای خاص منفعت جو و قدرت‌طلب بدانید، منفعت عامه مردم بر منفعت گروه‌های خاص مقدم است و اغماض از خطاها و سودجویی‌های این گروه‌ها و باندها ظلم و بی عدالتی است.

شهردار سبزوار در پایان در خصوص سختی و حساسیت کار حراست ها به بیان مطالبی پرداخت و حراست ها را یک مشاور خوب برای مدیران دانست.

 
shora_logo