رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار گفت: به منظور ارتقای سطح ایمنی ، ۳۰ عدد  شیر هیدارنت در نقاط مختلف شهر نصب و راه اندازی شده است.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری سبزوار، مهدی احمدی راد در خصوص اهمیت شیر‌های آتش نشانی در سطح شهر، افزود: شیر‌های هیدرانت آتش نشانی که توسط سازمان آتش نشانی در نقاط مختلف شهر نصب می‌شوند نقش بسیار مهمی در تامین آب آتش نشانی به هنگام مبارزه با آتش سوزی‌ها دارد.

وی با بیان اینکه هدف از نصب شیر هیدرانت تسریع در آبگیری خودروهای آتش نشانی و افزایش سرعت امداد رسانی در مواقع آتش سوزی و بحران، می باشد، بیان کرد: شیرهای آتش نشانی موسوم به شیر هیدرانت در مناطق شلوغ و حساس شهر نصب می شوند تا در مواقع نیاز تامین آب با سرعت بیشتری انجام بگیرد.

او با بیان اینکه سبزوار با نصب این تعداد شیر هیدارنت توانسته تا حدودی خود را به استانداردها نزدیک کند، ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده و به منظور توسعه این تجهیزات، ادامه کار همچنان با قوت ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه تاکید کرد: معمولا حریم ۵ متری در اطراف این شیرها جهت سرعت در آبگیری خودروهای آتش نشانی توسط خودروها رعایت نمی شود، رانندگان باید حریم ذکر شده در قانون را رعایت کنند تا در مواقعی که حجم ترافیک بالا و یا فضا برای امدادرسانی مناسب نیست، آبگیری خودروهای آتش نشانی با مشکل مواجه نگردد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار با بیان اینکه سازمان آتش نشانی سبزوار اقدام به نصب تابلوهای توقف ممنوع در محدوده این شیرها کرده است، گفت: تاکنون ۱۰ عدد از این تابلوها نصب و بزودی دیگر تابلوها نیز نصب خواهد شد.

احمدی راد از شهروندان خواست در صورت رویت این تابلوها و یا شیرهای آتش نشانی از پارک کردن خودرو در محدوده ی ۵ متری جدا خودداری کنند تا در صورت بروز حادثه در عملیات آتش نشانی خللی وارد نگردد.