رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سبزوار گفت: نگاه شهرداری به ورزش بانوان سبزواری پررنگ تر می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، علی دلبری با بیان این مطلب افزود: این توجه به ورزش با رویکرد سلامتی و نشاط اجتماعی برای شهروندان از جمله بانوان است که قطعا نقش موثر برای تشویق و ایجاد انگیزه بیشتر به منظور تقویت ورزش در بین خانواده ها دارد.

وی با اظهار اینکه اهمیت ورزش در سلامتی و طول عمر بر هیچ کس پوشیده نیست، بیان کرد: ورزش های همگانی در بحث تندرستی و حفظ آمادگی جسمانی از اهمیت ویژه برخوردار است و بر همین اساس می تواند در توسعه و گسترش ورزش شهروندان و به ویژه ورزش در بین بانوان نقش موثری را ایفا کند.

او در ادامه تصریح کرد: در این راستا بر اساس طرح جامعی که برای پارک بانوان سبزوار توسط شهرداری در دستور کار قرار گرفته، امکانات ورزشی و تفریحی پارک بانوان ارتقاء می یابد.

دلبری اضافه کرد: بنا به درخواست جمعی از بانوان، شهروندان و بررسی های کارشناسی و نیاز سنجی منطقه مقرر شد خدمات پارک بانوان در مکان فعلی و همچنین دو مکان دیگر نیز افزایش یابد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سبزوار همچنین افزود: نصب وسایل و فضاهای ورزشی جدید مانند ست های ورزشی، زمین بازی، اسکیت و مسیر دوچرخه سواری از برنامه هایی است که به سرعت انجام خواهد پذیرفت.

دلبری خاطرنشان کرد: با درخواست بانوان، به منظور جلب رضایت آنان جهت ورزش و فعالیت در فضای مناسب و با استاندارد های کلان شهرها ورقه های فلزی و سیمانی محیط اطراف که به صورت سخت و ناهماهنگ با فضای سبز و مبلمان شهری بود جمع آوری شده است.

او ادامه داد: تعداد درب های ورودی نیز به منظور دسترسی آسان افزایش خواهد یافت و پارکینگ مجاور پارک نیز در اختیار بانوان قرار خواهد گرفت.

وی همچنین از جانمایی دو پارک دیگر در مناطق شرق و غرب شهر خبر داد و گفت: عملیات بهسازی و مرمت این دو پارک به زودی آغاز می گردد.

دلبری اظهار داشت: درخواست ما کمک و همراهی بیشتر مربیان ورزشی، باشگاه های تخصصی بانوان، سمن ها و NGO های مربوطه با سازمان پارک ها برای فعالیت بهتر این پارک است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سبزوار در پایان گفت: شهروندان و بانوان سبزواری می توانند نقطه نظرات خود را برای ارائه خدمات بهتر کمی و کیفی شهرداری در پارک بانوان به واحد روابط عمومی به شماره ۴۴۲۴۰۸۸۰ و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سبزوار به شماره ۴۴۶۴۱۰۰۰ اعلام نمایند.