همایش طلایه داران ترافیک با حضور شهردار سبزوار، رئیس پلیس راهور، معاون آموزش و پرورش و جمعی از مدیران شهری در شهرداری این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، شهردار سبزوار در این مراسم گفت: امروزه با افزایش زندگی شهرنشینی هرروز شاهد مشکلات مختلفی در شهرها هستیم که یکی از این مشکلات، مشکل ترافیک و حوزه های آن است.

سید علی کوشکی با بیان اینکه برای رسیدن به شهر خوب و ایده ال عاری از تصادفات جاده ای و ترافیکی نیازمند حضور ضابطین و همیاران برای جلوگیری از هرج و مرج و کاهش اندوه و نگرانی مردم هستیم، افزود: همیاران پلیس می‌توانند کمک بسیار زیادی در رفع مشکلات ترافیکی و آگاه سازی مردم و خصوصا دانش آموزان نسبت به مسائل ترافیکی داشته باشند و استفاده از توان آنان در کاهش ترافیک و تخلفات رانندگی بسیار موثر است .

وی افزود: شهرداری می‌تواند در کنار پلیس راهور فضایی را ایجاد کند که خدماتی شایسته به شهروندان ارائه دهد، چراکه آموزش در هر حیطه‌ای از اصول شهرنشینی می‌تواند برای رسیدن به شهری ایده آل بسیار موثر باشد و در این میان آموزش فرهنگ ترافیک به نسل‌های جدید می‌تواند در جایگاه بالاتری نسبت به سایر اصول شهرنشینی قرار گیرد.

شهردار سبزوار با تاکید بر اینکه لازمه زندگی شهرنشینی رعایت قوانین و مقررات است ، گفت: سال گذشته با همکاری پلیس راهور و آموزش و پرورش، شهرداری سبزوار موفق شد با ۶۰۰ هزار نفر ساعت آموزش شهروندی در بخش های مختلف بتواند رتبه برتر آموزش و پژوهش استان را کسب کند.

وی در ادامه گفت: شهرداری سبزوار در راستای کاهش ترافیک و تصادفات ، ارتقا سطح آگاهی و ایمنی اقدام به احداث بزرگراه ها، اصلاح نقاط هندسی، خط کشی معابر، نصب سرعتگیرها، برگزاری کلاس های آموزشی، نصب علائم ترافیکی و… اقدامات خوبی را انجام داده است.

او به برخی اقدامات شهرداری سبزوار در کنترل ترافیک شهری اشاره کرد و ادامه داد: با احداث کمربند هشت بهشت(رینگ محیطی شمال شرق و شمال غرب) و انتقال تردد خودروهای ترانزیتی از مسیر بلوار چمران به کمربند هشت بهشت خوشبختانه این مهم تا حد بسیار زیادی را کنترل کرد.

کوشکی همچنین بیان کرد: احداث بزرگراه ابریشم از ابتدای امسال در دستور کار اجرایی شهرداری قرار گرفته که در نهایت با اتمام ۸ کیلومتر کارهای عمرانی در مسیر رفت و برگشت، طی هفته های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی  با تاکید بر اینکه  از سال ۸۷ تاکنون ۱۰ کیلومتر بزرگراه در سبزوار در حال احداث می باشد، شهرداری همچنین در حوزه اصلاح هندسی با همکاری پلیس راهور، برگزاری کلاس های آموزشی برای سرویس مدارس  اقدامات خوبی انجام شده است.

او با تاکید بر اینکه پیشگیری و آموزش همیشه بهتر از درمان است، گفت: با آموزش فرهنگ ترافیکی از پایه به دانش آموزان و و اعمال جرایم برای کاهش ترافیک و خاطیان می توان به نتایج مثبتی در این زمینه  دست یافت.

شهردار سبزوار در ادامه سخنانش ضمن تبریک هفته ناجا به پاسداران امنیت کشور، به سخنان قاطع رهبر معظم انقلاب در خصوص حمله تروریستی اهواز و گوشمالی آنان اشاره کرد و گفت: بامداد امروز نیروهای داعش به دست توانمند جان برکفان و پاسداران امنیت نظام جمهوری اسلامی سرکوب شدند و این مهم نه بار اول خواهد بود و نه آخر.

وی گفت: دشمنان این مرز و بوم بدانند که اگر از این پس خیالات واهی در خصوص امنیت این کشور داشته باشند ضرب شصت و گوشمالی سخت تری خواهند خورد.

گفتنی است شهرداری سبزوار با توجه به اهمیت حفظ امنیت کارگران خدمات شهر برای جلوگیری از تصادفات درون شهری، استفاده کارگران خدمات شهری از لباس های مخصوص و مجهز به شب نما در هنگام کار در معابر شهری را به خصوص در ساعات تاریکی جهت حفظ ایمنی و سلامتی آنان از چند سال قبل مورد توجه قرار داده است.

لازم به توضیح است در این مراسم از  حدود ۶۰ نفر از فرهنگیان، همیاران پلیس نمونه، رانندگان نمونه ارگان های نظامی و دولتی، موتورسواران نمونه، رانندگان نمونه وسایل نقلیه عمومی و رانندگان نمونه سرویس مدارس تقدیر شد.