مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی محلات هدف شهر سبزوار گفت: دبیرخانه ستاد بازآفرینی به وعده خود در خصوص تجهیز برخی مدارس حاشیه شهر عمل کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، ابوالقاسم سنایی فرد افزود: تجهیزات برخی از مدارس روز شنبه با عنوان کاروان امید از آموزش و پرورش استان خراسان رضوی به سبزوار رسید که مسئولین امر در صدد تحویل این تجهیزات به مدارس مورد نظر می باشند.

وی بیان کرد: این تجهیزات با پیگیری دبیرخانه ستاد بازآفرینی و همکاری فرمانداری سبزوار به مبلغ حدود ۲۰۰ میلیون تومان از محل وزارت کشور خریداری و در اختیار آموزش و پرورش سبزوار قرار گرفته است.

او گفت: خوشبختانه دبیرخانه ستاد بازآفرینی محلات هدف شهر سبزوار توانست از وزارت راه و شهرسازی ۸ طرح را برای ۴ ماهه اول سال جاری مطالبه و تامین اعتبار کند.

مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی محلات هدف شهر سبزوار گفت: احداث کلانتری در محله عیدگاه در زمینی به مساحت حدود ۲ هزار متر توسط اداره راه و شهرسازی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل ستاد بازآفرینی ملی از جمله این طرح هاست که پس از تکمیل بهره بردار آن نیروی انتظامی می باشد.

سنایی فرد همچنین افزود: احداث کتابخانه و خانه محله در محله نیروگاه در زمینی به مساحت حدود ۱۶۰۰ متر مربع از راه و شهرسازی با تامین اعتبار از محل ستاد بازآفرینی ملی به مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان از دیگر طرح ها محسوب می شود که بهره‌بردار آن نیز شهرداری خواهد بود.

وی احداث سوله ورزشی در محله کلاته سیفر در زمینی به مساحت حدود ۲ هزار مترمربع از راه و شهرسازی با بهره برداری شهرداری و اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان از محل ستاد بازآفرینی ملی، بهسازی و آسفالت خیابان بهاران (زمین از شهرداری و راه و شهرسازی اعتبار به مبلغ یک میلیارد تومان از محل ستاد بازآفرینی ملی) و تامین روشنایی حاشیه کال میانی ( زمین از منابع آب منطقه ای به طول حدود ۷۰۰ متر طول با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان از محل ستاد بازآفرینی ملی با بهره برداری اداره برق شهرستان) را از جمله این طرح ها برشمرد.

او گفت: احداث ایستگاه آتش نشانی در محله نیروگاه که زمین آن را شهرداری در اختیار دبیرخانه ستاد بازآفرینی قرار خواهد داد با اعتباری قابل ملاحظه از محل ستاد بازآفرینی ملی احداث خواهد شد تا برای ارائه خدمات در محلات هدف در اختیار سازمان ایمنی و آتش نشانی شهرداری قرار بگیرد.

مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی محلات هدف سبزوار همچنین تاکید کرد: حواله ۳۰۰ تن قیر رایگان جهت آسفالت معابر حاشیه شهر از محل ستاد بازآفرینی ملی به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان نیز توسط این دبیرخانه اخذ شده است.

وی گفت: احداث مجتمع توانبخشی بهزیستی در محله عیدگاه در زمینی به مساحت حدود ۳ هزار متر مربع از راه و شهرسازی و تامین اعتباری به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان از محل ستاد بازآفرینی ملی نیز انجام شده که برای ارائه خدمات بهتر کمی و کیفی این دبیرخانه به ساکنان محلات هدف در اختیار اداره بهزیستی سبزوار قرار خواهد گرفت.