پانزدهمین نشست پرسش و پاسخ کاربران پایگاه خبری عصر سبزوار با صائمی معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری سبزوار، در این نشست خبری مطرح شد.

 

✅ چرا جدول گذاری و آسفالت فرید خراسانی به سمت محله ی قلعه نو اجرایی نمی شود؟

 

به دلیل وفاق و همدلی شهرداری با اعضای شورا در این مدت بازگشایی و اقدامات اجرایی میزان قابل توجهی بوده است مخصوصا در مناطقی که چندین سال ازطرح توسعه بنا به دلایلی بازمانده است.

اقدامات ، بازگشایی ها و درجه بندی معابر باید بر اساس سلسله مراتب تعریف شده صورت بگیرد.

امتداد بولوار فرید خراسانی به سمت جنوب در دستور کار قرار داده شده .بخشی از کار از میدان شهدای کوشک به سمت غرب و جنوب تا تقاطع انقلاب امتداد پیدا کرده.

برای ادامه کار پیمانکاران شناسایی شدند و در حال تجهیز کارگاه هستند .که در صورت پایان کار بار ترافیکی هویزه سبک خواهد شد.

و با امتداد خیابان کوشک و فرید خراسانی به سمت جاده اسفراین فشار ترافیکی میدان شهید بهشتی و میدان سربداران کاهش خواهد یافت.

 

✅ پروژه ی ادامه ی آسفالت خیابان همت به کجا رسیده است؟

 

این خیابان در موازات بولوار توحید شهر و به جهت تنفس و پدافند غیر عامل، کاربرد ویژه ای دارد و عملکرد خواهد داشت.

طی یک ماه گذشته جدول گذاری ها( از محل بودجه عمومی شهرداری) صورت گرفته و همچنین توسط اداره اب خط فاضلاب کار شده ولی چون هنوز انشعابات تکمیل نشده و طبق بندهای کمیته ی عالی حفاری ،قبل از عملیات عمرانی و روسازی ها قید شده که تاسیسات شهری که اسفالت شود قانونا ما نمیتوانیم اجازه حفاری دهیم .به همین دلیل باید کار اداره ابفا به پایان برسد.

امیدواریم اگر پاسخ مثبتی از اداره اب بشنویم که تاسیسات و زیر سازی ها تکمیل شده است ،حتما اسفالت ان منطقه جز اولویت های شهرداری میباشد.

 

✅ وضعیت تقاطع غیر هم سطح میدان سربداران به کجا رسیده است؟

 

تقاطع سربداران یکی از ورودی های رسمی خراسان بزرگ است و بیش از ۲۰ میلیون سفر از این میدان صورت میگیرد. ما تا ۳ سال قبل گره کوری در این میدان داشتیم .غالبا تصادفات و بار ترافیکی بالای داشت. در این میدان به صورت غیر هم سطح طرحی دادیم. ارقام ریالی پروژه ها شامل دستمزد ،مصالح،… که براورد شد بالغ بر ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان فقط خود تقاطع هزینه ی اجرایی دارد و چون سطح اشغال تقاطع هم ،سطح قابل توجهی است یعنی بازگشایی ها مازاد بر هزینه ی اجرایی سر بار پروژه ها خواهد شد؛چون این امکان برای مدیریت شهرداری نبود ما کار را فاز بندی کردیم.

که در فاز سطحی این کار ،هم جهت هم حجم هم زاویه ترافیکی آن برابر طرح مصوبه که به تصویب مصوبه ی شورای محترم همتای استان،هماهنگی ترافیکی استات و هم شعبه ی ترافیکی شهرستان رسید که فعلا طرح بازگوی ترافیک فعلی ما هست .

پیوسته به این کار، ورودی افضل اباد را در دستور کار قرار دادیم که اتصال محله کلاته سیفر _افضل اباد در سمت شرق به کمربندی جنوب کمک خواهد کرد.و چون این کار مرز مشترک شهرداری با اداره راهداری میباشد، ما امیدواریم پیگیری اعضای شورا شهر و نمایندگان مجلس به گونه ای باشد که اعتبار تعلق بگیرد تا این کار اجرایی شود.

 

✅ چرا آسفالت معابر مجتمع فرهنگیان توحید شهر طی ۷ سال گذشته انجام نشده است؟

 

در تاریخ ۹۸/۷/۱۱ در فرمانداری با حضور تمام اعضای هیئت مدیره تعاونی ها و اتحادیه ها و چند تن از اعضای شورا جلسه ای برگزار شد .مشکلات زیادی مطرح شد .صورت جلسه شامل ۸ بند است .قاطعا میتوانم بگویم که در خصوص چه این مجتمع ها چه مساکن مهر مستنداتی که رسما به شهرداری تحویل داده شده باشد یا حق و حقوق شهرداری ادا شده باشد پیدا نکردیم.

در این مکان چون شهرداری طرح را نداشته ،کف و بر بلوک ها و شیب بندی ها مناسب صورت نگرفته به همین دلیل با کوچکترین بارشی عابران دچار مشکل میشوند.

آنچه که به شهرداری مربوط شد در بند ۴ صورت جلسه است که پس از اینکه ایرادهایی که بر اجرای سازه ،آسانسور وارد شد و توسط مهندسان ناظر تایید شد قرار به رفع نقایص و ایرادات شد. در بند ۵ صورت جلسه که بحث تهیه نقشه برای کف میباشد, آنچه که ما به صورت مشارکت باهمین بلوک انجام داده ایم درقبال تبصره شورای محترم اسلامی شهر که چگونه مشارکت کنیم,ما کف و بر را از محل کمک های مردمی و خود شهرداری تهیه و تعیین کردیم ولی به صورت فاز ۱ قسمت انجام شده صورت جلسه نقشه کف و بر که مشاور در ابتدای کار و طراحی داده است حتما باید به شهرداری ارسال شود و جزو تکالیف است که اداره محترم راه و شهرسازی به شهرداری ارسال میکند .همچنین استحکام سنگ های نمای اماکن ریزش کرده است و متاسفانه حفاظ پنجره ها ، استاندارد آسانسور باید حتما رفع مشکل شود واینکه گفته میشودقیری به شهرداری از این محل داده شده است باید گفت خیر چون قیری که ما مصرف میکنیم باید نقطه به نقطه GPS زده و گزارش آن را به استان ارسال کنیم مقرر شده که حق وحقوق شهرداری پرداخت و این بلوک ها رسما تحویل شهرداری داده شود بعد از آن در قبال این بلوک های شهرستان اعاده وظیفه شهرداری خواهد بود . ولی مقدمه اش همین ۳بندی است که قید شده و این صورت جلسه هم که عرض کردم مستند چیزی از اینکه تابه حال شهرداری رسما ما چیزی یا مبلغی تحویل گرفته باشد را نداریم ولی اگر دوستان سند ومدرکی دارند که خلاف این ادعا باشدمی توانند ارائه کنند تا پیگیری های لازمه انجام شود.

 

✅ گزارش کاری خود را در روند فعالیت های معاونت عمرانی ارائه بفرمائید

 

میشود گفت سالهای سختی را از نظربودجه واعتبارات را طی میکنیم و مردم هم در شرایط سختی هستند ‌ودرصد مشارکت های مردمی هم نسبتا در مقایسه به سالهای هم کاهش پیدا کرده است ولی وظیفه وفریضه شهرداری در رابطه باخود شهر مخدوش نخواهد شد.

آنچه که در سنوات گذشته انجام شد تکمیل کمربند ابریشم بود که هم خاصه وهم عامه مردم از این پروژه راضی بودند و کیفیت ترافیک وسرعت تردد و بحث کاهش هزینه آسفالت و بنزین و اصطحلاک هایی در وسیله های نقلیه انجام گرفته،بهینه شده است.

و قرار به این است که این پروژه را به سمت غرب اون طور که معارضی نیست و اراضی تحویل شهرداری شده از ناحیه دولت انجام شود امیدوارم در همین هفته های آتی به سمت اقدام این طرح برویم. همچنین ما پیرو میدان رسالت را در دستور کار گذاشته ایم. امیدواریم اتصال تقاطع ابریشم به محور اسفراین با توجه به اینکه مصوبه هم داریم و همچنین امتداد بلوار شهدای کوشک به سمت محور اسفراین که در بحث های پدافندی وخدماتی تاثیر گذار است انجام شود.