معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار گفت: در راستای توسعه طرح های زیرساختی شهر، اجرای عملیات فاز سوم بزرگراه ابریشم( کمربند شمال غرب) وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، جعفر صائمی نسب با بیان اینکه طول این مسیر ۲ و ۷ دهم کیلومتر می باشد، افزود: این طرح در فاز نخست دارای دو مسیر سواره رو رفت و برگشت و آیلند میانی است که با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر عملیات خاکبرداری، خاکریزی، تسطیح و غلطک زنی  این طرح از انتهای بلوار شهدای کوشک تا با تقاطع محور اسفراین آغاز و تا کنون ۹۵۰ متر مکعب عملیات خاکی آن انجام شده است.

او اضافه کرد: برای اجرای این طرح تملک ۱۰۵ هزار مترمربع اراضی بزرگراه ابریشم به اضافه ۷۰ هزار متر مستثنیات جهت اتصال بلوار توحید شهر به محور جوین و جغتای با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان نیز صورت گرفته است.

صائمی نسب با بیان اینکه برای تجهیزات ترافیکی این طرح نیز هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان با برآورد هزینه در زمان حال، پیش بینی شده است، اظهار کرد: اجرای مسیر کندرو و مسیر دوچرخه نیز قرار است در فاز دوم این طرح انجام شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار هدف از اجرای این طرح را تکمیل رینگ اصلی شهر، اتصال شرق به غرب شهر، پدافند غیرعامل، جلوگیری از گسترش بی رویه ساخت و سازهای غیرمجاز و کاهش سفرهای غیرضرور درون شهری بیان کرد.