مدیر مالی و ذیحساب شهرداری سبزوار گزارش درآمد و هزینه شش ماهه نخست سال جاری شهرداری سبزوار را ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، سید عباس شبیری افزود: آنچه مسلم است شهرداری ها به جهت خدماتی که ارائه می دهند با مشکلات و معضلات بسیاری مواجه اند که مهمترین آنها از حیث اهمیت وظایف مالی است.

وی با بیان اینکه کسب درآمد مناسب، درست و مطلوب هزینه کردن از نکاتی است که بایستی در شهرداری ها به آن پرداخته شود، اظهار کرد: موضوع توجه به درآمدهای پایدار، مستمر و همچنین حسابداری قیمت تمام شده موضوعی است که نیاز به توجه ویژه دارد.

او گفت: مجموعه مالی شهرداری با داشتن زیرمجموعه های متعدد یکی از مهمترین حوزه های شهرداری به حساب می آید که کلیه بخش های شهرداری و مراجعان آن بی واسطه یا با واسطه با حوزه مالی در ارتباط اند اکثر درآمدهای شهرداری از محل درآمدهای عمومی و از طریق شهروندان هر شهر تامین و به هزینه های جاری و عمرانی آن شهر تخصیص می یابد.

شبیری ادامه داد: شهرداری سبزوار نیز براساس برنامه های کوتاه مدت و بلند مدتی که داشته و با توجه به میزان درآمد، تلاش های شبانه روزی پرسنل خدوم، همیاری، مشارکت سازنده شهروندان و علیرغم همه مشکلات و تنگناهای موجود توانسته با برنامه های مدون و اصولی طی مسیر کند.

مدیر مالی و ذیحساب شهرداری سبزوار اضافه کرد: شهرداری سبزوار در شش ماهه نخست سال ۹۷ تلاش کرده در راستای جذب درآمد و وصول مطالبات با درایت شهردار سبزوار، همیاری اعضای شورای شهر و پرسنل مجموعه اقدامات چشمگیری نماید، اقداماتی که باعث شده رونقی در جهت انجام امور عمرانی و خدماتی که در سطح شهر نظاره گر آن هستیم صورت پذیرد.

او با بیان اینکه گزارش درآمد و هزینه شهرداری سبزوار در نود و یکمین جلسه رسمی شورا تصویب و در شصت و چهارمین جلسه هیات تطبیق شهرستان مورد تایید قرار گرفته، گفت: جداول شرح درآمدها، منابع تامین اعتباری، هزینه های جاری و عمرانی به تفکیک وظایف و برنامه ها که در اجرای ماده ۷۱ قانون شهرداری ها جهت اطلاع عموم در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

 

 

مخاطبان گرامی می توانند با کلیک بر روی تصویر زیر شاهد بزرگنمایی آن باشند.