شهردار سبزوار گفت: در سال جاری با وجود مشکلات اقتصادی ۲۶۰ میلیارد ریال در حوزه طرح‌های عمرانی این شهر سرمایه‌گذاری شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، سید علی کوشکی یکشنبه شب در نشست خبری افزود: با این میزان سرمایه‌گذاری ۱۰ طرح عمرانی، ترافیکی، خدماتی و فرهنگی شهرداری اجرا شده و شهروندان از خدمات آن بهره مند شده‌اند.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌ترین طرح‌های عمرانی شهرداری سبزوار طی سالهای اخیر طرح کمربندی این شهر است که در مسیر حاشیه شرق – شمال و غرب این شهر با طول ۱۰ کیلومتر طی چهار مرحله اجرا و کامل می شود.

شهردار سبزوار گفت: با وجود شرایط سخت اقتصادی دو مرحله نخست از چهار مرحله اجرای این طرح جاده‌ ای با عنوان “بزرگراه هشت بهشت” و “بلوار ابریشم” مورد بهره برداری قرار گرفته و زیر بار ترافیک رفته است.

وی با بیان اینکه تکمیل بزرگراه ابریشم ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد افزود: عملیات اجرایی فاز سوم بزرگراه ابریشم (کمربند شمال غرب) به طول ۲.۷ کیلومتر نیز از اواخر سال گذشته آغاز شده است.

کوشکی ادامه داد: ساخت جاده کمربندی در لبه شهر سبزوار بر اساس مصوبه طرح جامع سال ۹۱ صورت گرفته و ایجاد دسترسی آسان شهروندان و خدمات شهری، کاهش ترافیک داخل شهر و جلوگیری از حاشیه نشینی از مزایای آن است.

وی گفت: نهضت آسفالت در معابر و خیابان‌های شهر سبزوار با هدف بهسازی معابر، روان سازی در رفت وآمد وسایل نقلیه در حال انجام است بطوریکه طی ۹ ماه سالجاری۱۶۲هزار متر مربع از معابر و کوچه های سطح شهر آسفالت شده است.

شهردار سبزوار افزود: طرح نهضت آسفالت همچنان به عنوان یکی از اولویت‌های سازمان عمران به منظور روان‌سازی تردد شهروندان، ارتقا کیفی، بهسازی معابر و مناسب‌سازی محیط، سیما و منظر شهری ادامه دارد.

گستره شهر سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد سه هزار و ۷۵۴ هکتار و جمعیت آن حدود ۲۵۰ هزار نفر است./ایرنا