بزرگداشت کشوری خطیب نستوه، مبارز و موسس مدارس تعلیمات اسلامی، آیت الله شیخ عباسعلی اسلامی سبزواری در دیار سربداران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، در جلسه کارگروه فرهنگی، هنری، اجتماعی شورای فرهنگ عمومی سبزوار که در محل دفتر شهردار سبزوار برگزار شد،حجت الاسلام علیرضا اسلامی سبزواری فرزند ایشان گفت: این عالم وارسته از فعالان فرهنگی، مذهبی در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ ش و مؤسس جامعه تعلیمات اسلامی است که در سال سال ۱۲۷۵ شمسی در سبزوار به دنیا آمد.

وی افزود: این عالم در سال ۱۳۲۲ جمعیت پیروان قرآن را تأسیس کرد و در همان سال جامعه تعلیمات اسلامی به همت وی شکل گرفت که حاصل آن تأسیس ۱۸۰ مدرسه در سراسر کشور بود که در آنها علاوه بر تعلیم دروس معمول آن دوره، محصلین و دانش آموزان تحت تعالیم اسلامی،احکام و اخلاق اسلامی با روش جدید قرار می‌گرفتند.

سید علی کوشکی شهردار سبزوار ضمن اعلام آمادگی جهت بزرگداشت این عالم فرزانه نیز بیان کرد: سبزوار با دارا بودن فرهنگ غنی هفت هزارساله و در راستای ارج‌ نهادن به علما و روحانیون شاخص دینی و مشاهیر و مفاخر هنری و علمی سبزوار ، برگزاری مراسم بزرگداشت علما و مفاخر با هدف شناساندن و معرفی آنها به نسل جوان در دستور کار می باشد.

در ادامه اعضای ستاد به بیان دیگاه ها و نقطه نظرات خود در این رابطه پرداختند که ماحصل آن برگزاری بزرگداشت این خطیب نستوه ۲۵ آذرماه سال جاری در صورت تصویب در شورای فرهنگ عمومی شهرستان سبزوار با حضور مسئولان کشوری، استانی، شهرستانی، طلاب و مردم فهیم شهرستان سبزوار بود.

گفتنی است در این جلسه کوشکی شهردار سبزوار،فرزند آیت الله اسلامی ، آرمین نایب رئیس شورا، ارغیانی رئیس کمیسیون ایثار، مقاومت و امنیت شورا، علی بروغنی عضو شورای اسلامی شهر سبزوار، مسعود پسندیده رئیس کمیسیون فرهنگی ، گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار، زهرا بخشی عضو شورای اسلامی شهر سبزوار، دکتر کوشکی مسئول دفتر و ستاد اقامه نماز جمعه سبزوار و جمعی از مدیران شهرداری حضور داشتند.