شهردار سبزوار گفت: جشن گلریزان فرصتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، سید علی کوشکی در جلسه هم اندیشی جشن گلریزان سبزوار که با حضور بروغنی، ارغیانی و کرامت از اعضای شورا و رئیس زندان سبزوار در محل شهرداری برگزار شد، افزود: سال‌ها است که خیرین و شهروندان نیکوکار سبزوار در جشن گلریزان حضوری گسترده دارند و زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم می‌آورند.

وی گفت: امید است روزی برسد که همه درب های زندان ها بسته شوند و هیچ شهروندی در حبس باقی نماند.

وی در ادامه ضمن انتصاب رئیس جدید زندان سبزوار، آمادگی شهرداری را برای هر گونه همکاری دوسویه در چارچوب ضوابط و مقررات اعلام کرد.

رئیس زندان سبزوار نیز در این جلسه جشن گلریزان را سنتی حسنه دانست که همه ساله با هدف کمک به آزادی محکومان مالی و زندانیان جرایم غیرعمد برگزار می‌شود.

کارآمد در ادامه به عملیات احداث زندان جدید سبزوار اشاره کرد و گفت: این زندان در ۱۰ کیلومتری روستای گودآسیا در زمینی بالغ بر ۵۲ هکتار در حال احداث است که تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

او همچنین کمبود فضا، وجود مشکلات ترافیکی و تامین امنیت را از جمله مشکلات زندان سبزوار برشمرد که با قرارگرفتن در مرکز شهر معضلاتی را ایجاد کرده است.

وی خواستار همراهی شهرداری برای ارتقای خدمات کیفی و کمی با زندان سبزوار شد و گفت: امید است با همراهی و حمایت های شورا و شهرداری بتوانیم گام‌های موثرتری را در کاهش آسیب های اجتماعی و کم شدن تعداد زندانیان این شهر برداریم.