جلسه کارگروه ایثار و مقاومت شهرداری سبزوار با حضور کوشکی شهردار سبزوار ، سرهنگ موحد نیا فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سبزوار ، ارغیانی رئیس کمیسیون امنیت ، ایثار و مقاومت شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهرداری درسالن جلسات شهرداری با رعایت پروتکل های بهداشتی با دستور کار برنامه های هفته بسیج برگزارشد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار به هفته بسیج و اقدامات این ناحیه برای گرامیداشت هر چه باشکوه تر آن اشاره کرد و گفت: امسال ویروس کرونا بر برگزاری برنامه های هفته بسیج سایه انداخته اما تلاش ما این است که این هفته را با مجموعه اقدامات برنامه ریزی شده و برنامه‌های محله محور باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار نماییم .

سرهنگ موحدنیا همکاری با قرارگاه مقابله با کرونا ، تهیه و توزیع بسته های حمایتی ، کمک به خانواده های آسیب پذیر کووید ۱۹ را از جمله این برنامه‌ها بر شمرد و از همکاری شورا و شهرداری در اجرای کمی و کیفی این طرح ها قدردانی کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ایثار و مقاومت شورای اسلامی شهر سبزوار نیز بسیج را نهادی برخاسته از بطن مردم و تفکر آن را محور توسعه خواند و گفت: بسیج مصداق کامل شهادت، ایثارگری، اطاعت از ولایت فقیه وعشق به خداوند است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی منشا برکت های فراوانی بوده است

علی ارغیانی افزود: امروز یکی از ارکان قوی و بازوی توانمند سپاه پاسداران ، نیروی مقاومت بسیج است که همه ملت و آحاد آن به عنوان بسیجی اطلاق می شوند و تفکر بسیجی دارند.

شهردار سبزوار هم در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج ، افزود: هرجا تفکر بسیجی و روحیه جهادی حاکم شود آن جامعه بیمه خواهد شد.

سیدعلی کوشکی افزود: قوی بودن امروز ایران اسلامی مرهون خون شهیدان و ایثارگری خانواده معظم شهدا است که بسیجیان در پاسداری از ارزش های انقلاب رسالت مهمی بر عهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری سبزوار برای گرامیداشت بهتر هفته بسیج در این شرایط کرونایی و اعمال محدودیت ها از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد ، تبلیغات محیطی ، نامگذاری کوچه ها و معابر به نام شهدا، اصلاح تابلوهای قدیمی معابری که به نام شهدا بوده ، تهیه کلیپ های موضوعی ، همکاری و همراهی با ناحیه مقاومت بسیج سپاه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهر و …. را از مجموعه این اقدامات برای گرامیداشت هفته بسیج عنوان کرد.