مدیر اداره حقوقی شهرداری گفت: شهربازی تقریبا به انتهای کار رسیده و طی چند روز آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار، عباس معصومی صدر با بیان این مطلب افزود: اگر اقاله قرارداد شهربازی نهایی و مورد تائید شورای اسلامی شهر و فرمانداری قرار گیرد که شهرداری یا با سرمایه گذار جدید با شرایط متفاوت قرارداد منعقد خواهد کرد و یا سازمان سیما و منظر شهرداری(فضای سبز) کار شهربازی را تا بهره برداری نهایی بر عهده خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: در اسفندماه سال ۹۶ طبق دستور شهردار مبنی بر تعیین تکلیف شهربازی اداره حقوقی شهرداری ورود به این موضوع داشت. بنابراین جلسه ای در سازمان سیما و منظر(فضای سبز سابق) با حضور سرمایه گذاران شهر بازی برگزارو بعد از بحث و تبادل نظر و اختلافات بسیار زیاد بین طرفین قرارداد(شهرداری و سرمایه گذار) تصمیم بر اقاله (برهم زدن با توافق) قرارداد شد.”

او بیان کرد: برای اقاله، شهرداری با دو موضوع مواجه است که سرمایه گذار ادعای آن را دارد، یکی بحث هزینه های مازاد به راه اندازی و نصب دستگاه ها (هزینه های استاندارد) است و دیگری هزینه های مربوط به احداث ابنیه ای است که شهرداری باید آن را اجرا میکرده که انجام نشده و سرمایه گذار شخصاً اقدام به ایجاد این ابنیه در محل شهربازی کرده است.

معصومی ادامه داد: در رابطه با ابنیۀ ایجاد شده موضوع به کارشناس ارجاع داده شد که رقمی برای آن مشخص شد اما کارشناسی هزینه های مازاد برای نصب و راه اندازی بیش از ۷ ماه زمان برد و بعد از پیگیری های مداوم و مراجعات حضوری به مشهد، بالاخره جواب آن از کارشناسان مربوطه گرفته شد.

مدیر اداره حقوقی شهرداری سبزوار تصریح کرد: شهرداری برای فسخ قرارداد مکاتباتی با شورای اسلامی شهر داشت، اما نظر شورا، کارشناسی دقیق تر برای شفافیت کار بود که بعد از کش و قوس های فراوان بالاخره نظرات کارشناسی برای هر دو موضوع، ابنیه و هزینه های مازاد آماده شد.

وی گفت: در انتهای کار نیز شهرداری درخواست یک سری آمار تکمیلی را از کارشناسان مربوطه داشت که منتظر اعلام نظراین درخواست هستیم تا در جلسه ای با حضور سرمایه گذار، اگر سر این اعداد به توافق برسیم به سمت اقاله قرارداد شهربازی پیش خواهیم رفت.

“سعید بنی فضل” سرمایه گذار و بهره بردار شهربازی سرزمین نور گفت: “برای حل مشکلات شهربازی با شهرداری سبزوار سر یکسری از موارد، تفاهماتی انجام شد که نمی توانم اشاره ای به آن داشته باشم. کارشناسی ها در بازه زمانی مشخص انجام شده و مشکلاتی که با شهرداری در قبل برای راه اندازی مجموعه وجود داشت مرتفع شد. مهم راه اندازی شهربازی است حال چه با ما و چه با سرمایه گذار دیگر.

وی افزود: هر چند پروسۀ راه اندازی شهربازی بسیار طولانی و زمانبر شد، اما با قطعیت اعلام می کنم که این مشکل به سرمایه گذار بر نمی گردد. شائبه ای در تعطیلی شهربازی ایجاد شده که برخی تعطیلی مجموعه را استاندارد نبودن وسایل بازی اعلام کرده اند. در صورتی که این موضوع واقعیت ندارد، چرا که در زمان نصب دستگاه ها، تمامی فاکتورهای لازم از جمله استاندارد ساخت، استاندارد بهره برداری و حتی گواهی اصلی استاندارد از سازمان اخذ شده و مورد تائید شهرداری قرار گرفته است.

بنی فضل اظهار کرد: در قرارداد شهربازی قید شده است دو طرف، شهرداری و سرمایه گذار، موظف به انجام یک سری تعهدات هستند که باید انجام شود. از طرفی نیز نقل و انتقالات رخ داده در مجموعه شهرداری و تغییر شهردار، در پروسۀ طولانی شدن کار تاثیر گذار بود. برای شهردار جدید، کوشکی ابهاماتی در قرارداد ایجاد شد که وی با تفسیر آن مشکل داشت وگرنه دستگاه های نصب شده هیچ گونه مشکل فنی نداشت./اسرارنامه